بررسی گوشی های آیفون و دیگر شرکت های موبایل سازی

بررسی گوشی های آیفون و دیگر شرکت های موبایل سازی

آیفون:

امروزه تلفن های هوشمند، سهم عظیمی از زندگی مردم را در بر میگیرند. در بین انواع برند های مختلف، آیفون، یکی از شناخته شده ترین ها محسوب می شود. این شرکت آمریکایی، هرساله با رونمایی از گوشی های هوشمند قدرتمند خود، چشم جهانیان را به خود خیره می کند. همچنین باید خاطر نشان کرد که این برند معروف و معتبر، هرسال جزو گوشی های هوشمند پرفروش به شمار می رود. اپل، سیاستی را برای خود اتخاذ کرده است که در آن، در طول یک سال تعداد بسیار کمی تلفن هوشمند معرفی و عرضه می کند. در کنار تمامی این موارد، باید به این نکته نیز اشاره کرد که گوشی های هوشمند آیفون، یک تفاوت عمده با دیگر تلفن های همراه دارند و آن هم سیستم عامل آن می باشد. در آیفون های مختلف، از سیستم عامل آی او اس استفاده شده است، در حالی که دیگر شرکت های موبایل سازی، از سیستم عامل آندروید بهره می برند.

خرید آیفون:

تلفن های هوشمند آیفون را میتوان جزو گران ترین گوشی های دنیا قرار داد.  به دلیل کیفیت ساخت بالا و قطعات قدرتمند، گوشی های آیفون به گونه ای ارائه می شوند که افراد زیادی قابلیت خرید هرساله آن را ندارند. در سال های اخیر، اکثر مردم ترجیح میدهند که به جای خرید پرچمدار جدید آیفون، کمی صبر کرده و با کاهش قیمت مدل های پایین تر این تلفن ها، آنها را خریداری کنند. به طور ساده میتوان گفت که خرید آیفون، مناسب افراد کم درآمد جامعه نخواهد بود.

گوشی موبایل سامسونگ:

درباره گوشی سامسونگ، همین بس که از مدت ها پیش، یکی از جدی ترین رقیب های آیفون می باشد و تا اندکی پیش از ظهور برند هایی مانند شیائومی، بازار تلفن های هوشمند، به دو قطبی بین آیفون و سامسونگ تبدیل شده بود. سامسونگ، بر خلاف آیفون، این عقیده را دارد که باید گوشی های مختلف و با انواع قیمت های مختلف تولید کرد تا طیف عظیمی از مردم توانایی خرید تلفن هوشمند مورد علاقه خود را داشته باشند. به همین دلیل، سامسونگ برخلاف آیفون، در طول یک سال تعداد بسیاری گوشی هوشمند ارائه و معرفی می کند تا بتواند مخاطبین و مشتریان خود را راضی نگه دارد. به مانند گوشی های آیفون، تلفن های هوشمند سامسونگ نیز هرساله در بین پرفروش ترین ها نیز قرار دارند.

بررسی گوشی های آیفون و دیگر شرکت های موبایل سازی

سیر تکامل گوشی های هوشمند:

خرید سامسونگ

خرید سامسونگ، بر خلاف آیفون، برای عموم مردم امکان پذیر میباشد. با توجه به سیاست گذاری های این شرکت، سامسونگ، در سه دسته بندی پایین رده، میان رده و پرچمدار برای مشتریان خود تلفن های هوشمند مناسبی تولید می کند که همگی در دسته بندی خود مناسب می باشند. با توجه به این موضوع، هرشخصی و با هر میزان بودجه ای، میتواند اقدام به خرید تلفن همراهی هوشمند کند.

شیائومی:

شیائومی، غول جدید و چینی صنعت گوشی های هوشمند می باشد. این شرکت که در سال 2010 اقدام به تولید و ارائه گوشی های هوشمند کرد، امروزه به رقیبی جدی برای شرکت هایی همچون سامسونگ و اپل تبدیل شده است. این شرکت عظیم چینی، با وجود سابقه کمی که در تولید تلفن های هوشمند دارد، توانسته امروزه جایگاه مناسبی در صدر جدول های فروش سالانه پیدا کند. یکی از مهمترین عوامل موفقیت این شرکت، ارائه گوشی هایی با مشخصات و عملکرد عالی، به همراه قیمتی مناسب و به صرفه می باشد. این درحالی است که اگر مشتری، بخواهد با یک نوع مشخصات داخلی، همان گوشی را در برند سامسونگ یا اپل بخرد، باید مبلغ بسیار بالاتری را برای این کار هزینه کند. با توجه به محبوبیت گسترده تلفن های همراه این شرکت، شیائومی به ( اپل شرق ) معروف شده است. یکی از رکورد های قابل توجه شرکت شیائومی این است که رکورد فروش موبایل در 24 ساعت نیز در اختیار این شرکت چینی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *